Ciekawostki o Poznaniu

Poznań jest miastem, które bardzo dynamicznie się rozwija. Jego lokalizacja w centrum naszego kraju, połączenie autostradą zarówno z Berlinem jak i Warszawą oraz innymi miastami w Polsce powoduje, że jest ono chętnie odwiedzane zarówno przez turystów jak i biznes. Oto kilka ciekawostek o Poznaniu:

Ciekawe miejsca w Poznaniu

  1. Poznań jest pierwszą rzeczywistą stolicą Polski. W tym mieście pochowano dwóch pierwszych monarchów naszego kraju Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
  2. Międzynarodowe Targi Poznańskie – jedna z najstarszych imprez tego rodzaju w Europie. Targi organizowane są w Poznaniu od 1921 roku. Lokalizacja targów jest historyczna a do tej pory znajduje się na ich terenie zbudowana w 1911 roku wieża.
  3. Stary Rynek – miejsce gdzie bije serce kulturalne i rozrywkowe Poznania. Jeden z ciekawszych i ładniejszych w Polsce. Przed Świętami Bożego Narodzenia ustawianie jest jedyne w Polsce miasteczko Betlejemskie. Z całą pewnością każdy turysta musi odwiedzić Poznań.
  4. Kolejna z ciekawostek z jakimi spotkamy się w Poznaniu jest lokalna gwara. Jedna z bardziej charakterystycznych w naszym kraju, głownie ze względu na bardzo wiele zapożyczonych zwrotów i słów z języka niemieckiego.
  5. Kolejne ciekawe miejsce w Poznaniu to nietypowe Muzeum Instrumentów Muzycznych. Jest to jedno z niewielu takich muzeum w Europie. Jednym z najciekawszych eksponatów tym muzeum jest znana z „Dziadów” Adama Mickiewicza szklana harmonijka.
  6. Kolejnym miejscem, które zdecydowanie należy odwiedzić będąc w Poznaniu, warto jest odwiedzić Stary Browar. Przepiękne wnętrza starego browaru, zrewitalizowane dla handlu al. I sztuki. Znajdziemy galerie sztuki jak i sklepy.
  7. Kolejna z atrakcji turystycznych oraz kulturalnych to osławiona Malta. Miejsce spotkań mieszkańców miasta jak i turystów. Do głównych atrakcji zaliczymy całoroczne tory saneczkowe i narciarskie. Oprócz tego organizowane są również wydarzenie kulturalne jak festiwal.

To kilka najpopularniejszych ciekawostek o Poznaniu, jednak jest ich znacznie więcej. Warto jest odwiedzić to miasto.