Dlaczego warto odwiedzić Poznań

Poznań co zobaczyć

Poznań jest stolicą Wielkopolski, a jednocześnie jednym z największych i najpiękniejszych miast w naszym kraju. Jeśli planujemy wybrać się do miasta w celach zawodowych czy turystycznych, warto dobrze zaplanować sobie czas na zwiedzenie chociaż kawałka miasta. Na każdym kroku można tu spotkać ślady wielowiekowej historii oraz przepiękne zabytki, które urzekają swoim pięknem i potęgą.

Poznań – co warto zobaczyć?

Będąc w Poznaniu warto wybrać się przede wszystkim na Stare Miasto, które jest sporym placem otoczonym z każdej strony pięknymi, zabytkowymi kamieniczkami. W sercu starego miasta znajduje się efektowny, stylowy ratusz ze słynnymi koziołkami, które wychodzą na bitwę równo o dwunastej w południe. Zwiedzając Poznań warto również obejrzeć Park Cytadela, Zamek Cesarski oraz Bazylikę Archikatedralną. Dla miłośników zwiedzania prawdziwą gratką może być również Muzeum Narodowe w Poznaniu, które obfituje w ciekawe eksponaty pochodzące z różnych epok historycznych.

 

Ciekawa atrakcją dla bardziej nowoczesnych zwiedzających może być Brama Poznania, czyli niezwykłe muzeum interaktywne, w którym coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno starsi, jak i młodsi zwiedzający. Warto również wybrać się do Nowego Zoo oraz Palmiarni Poznańskiej. W mieście sporo jest zarówno muzeów i zabytków, jak i nowoczesnych atrakcji, także tych na świeżym powietrzu. Wielbiciele spacerów mogą wybrać się do któregoś ze świetnie utrzymanych parków, a gdy zgłodnieją, zajrzeć do starej dzielnicy miasta i zjeść regionalne przysmaki w którejś z restauracji czy kawiarni, które serwują pyszne, świeże dania oparte na lokalnych składnikach. Aby zwiedzić cały Poznań z pewnością nie wystarczy kilka godzin. Jeśli więc nie mamy zbyt wiele czasu, warto zrobić sobie dobry plan zwiedzania, aby nie pominąć niczego, co nas najbardziej interesuje.