Eventy

Malta Festival Poznań

Poznań jest miastem magicznym i ciekawym. Z jednej strony liczne atrakcje turystyczne, z drugiej strony bardzo szeroka oferta kulturalna. Poznaniacy mogą być dumni, ponieważ w ich mieście odbywa się jeden z największych w naszej części Europy festiwali. Mowa tutaj oczywiście o międzynarodowym festiwalu, który jest miejscem prezentacji wielu cielnych występów. Zarówno teatralnych jak i muzycznych czy też tanecznych i filmowych. Na pokazy zjeżdżają się autorzy z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Festiwal ma długą historię, pierwszy odbył się w roku 1991. Oczywiście jego nazwa pochodzi od jednej z głównych atrakcji Poznania – Jeziora Maltańskiego.

Podstawowym powodem dla którego powstał Malta Festival Poznań była chęć promocji i zaprezentowania sztuki ulicznej. Znalazły tutaj miejsce liczne teatry plenerowe i offowe. Podobnie swoje miejsce znaleźli tutaj przedstawiciele niszowego i niezależnego kina. Wraz z rozwojem festiwalu przybywało wykonawców.

Malta Festival Poznań jest wielkim wydarzeniem. Zaprezentowany zazwyczaj tam program teatralny czy też muzyczny jest niszowy i specyficzny, jednak oprócz tego często możemy trafić na gwiazdy światowego formatu. Oprócz występów artystycznych jest wiele spotkań, gdzie można porozmawiać i podyskutować. To wszystko sprawia, że ten festiwal jest tak popularny i każdego roku zyskuje nowych ludzi.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

Drugim niezmiernie popularnym wydarzeniem kulturalnym w Poznaniu jest znany Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Festiwal filmów animowanych zaczął się w 2008 roku. Obecnie jest największym festiwalem filmów animowanych w Polsce.

Każdego roku na festiwalu zaprezentowanych jest ponad 500 filmów animowanych. Wykonywane są one w najróżniejszych formatach. Zaletą festiwalu jest to, że jest na nim bardzo wiele premier. Oprócz tego część festiwalu stanowią pokazy tematyczne i muzyczne.

Festiwal to miejsce gdzie prezentowane są filmy z całego niemalże świata. Każdego roku przybywa wystawców. Od samego początku zaletą i jednocześnie podstawową formą było połączenie muzyki na żywo ze sztuką filmową. Oprócz tego festiwal prezentuje filmy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Mając taki potencjał zdecydowanie warto jest wykorzystać te możliwości. Wiele firm marzy o tym, aby móc promować się na takich wydarzeniach kulturalnych. Pomóc tutaj może agencja eventowa Poznań, która przygotuje nam doskonałą ofertę na takie wydarzenia.

Podsumowanie

Jak widać Poznań ma bardzo bogatą ofertę międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Takie perspektywy rozwoju jak i możliwości prezentacji własnych firm i miasta powodują, że wiele osób jest zainteresowanych promowaniem festiwali i tym, aby zwiększały one swoją obecność na mapie świata.

Oprócz wspomnianych wydarzeń kulturalnych warto pamiętać o bardzo znanych i popularnych Targach w Poznaniu. To jednak jest już temat na całkiem inny artykuł.