Gdzie na piknik w Poznaniu?

Lato to czas urlopów, wypoczynku. Idealnym na to sposobem są różnego rodzaju pikniki. Można tam spędzić dużo czasu na powietrzu z rodziną, jednocześnie korzystając z dobrodziejstw natury. Postaram się przedstawić kilka miejsc, gdzie możecie rozłożyć sobie koc i zrobić piknik rodzinny. Oto kilka moich propozycji na pikniki Poznań. Kocyk gotowy? No to ruszajmy!

Park przed operą w Poznaniu

Teatr Wielki oraz jego okolice to idealne miejsce na piknik. Przed budynkiem możemy sobie usiąść na trawie, mamy również możliwość oglądania fontanny. Idealnie miejsce w centrum miasta, naprawdę w zupełności jest to wystarczające miejsce na piknik dla każdego mieszkańca naszego miasta.

Kolejnym miejscem jest Jezioro Rusałka. Co prawda zdecydowana większość naszych mieszkańców wybiera jezioro z te strony gdzie jest plaża, to jednak po drugiej stronie jest bardzo dużo miejsca, gdzie można „na dziko” zrobić sobie piknik. Wielką zaletą teg miejsca jest to, że z jednej strony jest ono blisko od centrum a z drugiej strony można poczuć się jak na prawdziwym wyjeździe na piknik. Oprócz tego Jezioro Rusałka otoczone jest lasem. Jest to miejsce z każdej strony otoczone lasami. Idealne miejsce dla pasjonatów jazdy na rowerze czy też dalekich pieszych wędrówek.

Kolejnym miejscem na piknik jest park przy Starym Browarze. W tym miejscu bardzo często odbywają się eventy dla całych rodzina połączone z warsztatami. Oczywiście nie każdy lubi wypoczywać przy samej galerii, jednak ma to swoje zalety. Jeżeli szukasz miejsca w centrum na szybki piknik, to zdecydowanie będzie to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Kolejne miejsce to Cytadela. Prawdopodobnie najlepsze miejsce jakie oferuje Poznań w centrum miasta na piknik. Zdecydowanie zaletą jest to, że teren przy cytadeli jest ogromny, a co za tym idzie każdy bez problemu znajdzie dla siebie swój kawałek trawnika. Jeżeli nie zabierzemy ze sobą wystarczającej ilości jedzenie możemy udać się na obiad do jednej z dwóch restauracji.

Kolejne miejsce jest oczywistym wyborem. Zna ją nie tylko każdy Poznaniak ale również i połowa Polaków. Mówimy oczywiście o Malcie. Miejsca na zorganizowanie pikniku jest tutaj bardzo dużo, wiele atrakcji powoduje, że jest to miejsce gdzie naprawdę trudno jest się nudzić. W sezonie letnim wydzielone jest specjalne miejsce gdzie stworzona jest plaża. Oprócz plażowania lub urządzenia sobie pikniku na trawie możemy korzystać z licznych atrakcji dla dzieci i dla całych rodzin. Jest to miejsce, gdzie właściwie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Liczne wypożyczalnie sprzętów jak rowery to kolejna zaleta. Możemy także pograć w mini golfa. Z całą pewnością nie będziecie się tam nudzić.