Imprezy w wakacje w Poznaniu

Lato w pełni, wielu Poznaniaków wyjechało w urlop nad Bałtyk lub za granice. Jednak spora grupa ich została w mieście. Jeżeli również zaliczasz się do tej grupy, to warto wiedzieć co się dzieje w mieście. Każdego roku w wakacje odbywają się liczne imprezy plenerowe, miasto stara się zapewnić jak najwięcej rozrywek, tym którzy zostali. Postanowiłem zrobić przegląd, co się dzieje i jak można odpocząć w naszym mieście. Oto kilka wybranych atrakcji na wakacje.

 

W najbliższym czasie, 19 lipca w godzinach od 22 do 2 w nocy w Palmiarni odbędzie się święto czekolady. Można będzie się dowiedzieć kilku ciekawostek o czekoladzie. Specjalne wykłady na temat czekolady. Wart odwiedzić to miejsce.

 

Kolejny w Palmiarni Poznańskiej jest pokaz w ramach półkolonii filmu „Był sobie las”. Żeby obejrzeć film nie wystarczy kupić biletu, konieczne są zapisy mailowe na to wydarzenie.

 

W sierpniu na miłośników „Gry o tron” czeka nie lada widowisko. Przygotowane z rozmachem, ponad 100 osób na scenie widowisko kulturalne, które przenosi nas w świat kultowego serialu. Widowisko jest to zbiór, aż 32 znanych fragmentów muzyczny z „Gry o tron” wybranych z 7 sezonów. W wykonaniu The Cinema Festival Orchestra and Choir, solistów – Moniki Piechaczek i Jarosława „Jaro” Zawartko pod batutą Stephena Ellery’ego. To energetyczne i zjawiskowe wydarzenie wzbogacają ciekawe animacje komputerowe wraz z efektami świetlnymi.

 

Wydarzenie to wystartowało w Europie w lutym 2019 roku. Koncerty odbywały się w 40 miastach wszędzie gromadząc tłumy w salach koncertowych. Teraz możecie obejrzeć to na żywo w naszym mieście. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów tego kultowego serialu.

 

To największe wydarzenie jakie odbędą się w wakacje w naszym mieście. Do tego oczywiście dochodzą liczne półkolonie organizowane w szkołach, teatrach i domach kultury. Dla fanów  kina przewidziane są specjalne pokazy filmowe.

 

Oprócz tego możemy odwiedzić liczne kąpieliska jak i plaże miejskie. Będziemy na nich mogli odpocząć od zgiełku i zaduchu miasta. Warto również jest poszukać promocyjnych wystawa czy też biletów do teatru.

 

Możemy wybrać się na rejs statkiem po Warcie czy też wybrać się nad jezioro. Na Teatralnym będą wystawiane sztuk teatralne.

 

Myślę że atrakcji jest w mieście bardzo dużo i nawet jeżeli zostaniemy w mieście z dziećmi nie powinniśmy się nudzić. Wystarczy wyjść na miasto i z całą pewnością znajdziemy coś interesującego do oglądania.

 

Ja ze swojej strony życzę Wam jak najbardziej udanych wakacji.