Pismo od komornika

Trudno sobie wyobrazić gorszą wiadomość, jeśli nie pismo od komornika. Niestety, ale jeśli coś jesteśmy winni bankowi, urzędowi czy jakieś firmie to kwestią czasy jest, że przyjdzie do nas takie pismo. Wiele osób myśli, że wierzyciel zapomniał o tym, że są mu coś winni. Problem w tym, że im dłużej sami siebie oszukujemy, że nic nam nie grozi tym kwota jest wyższa, bo przecież każdego dnia rosną odsetki. Najlepiej to widać w przypadku banków gdzie z kilku tysięcy złotych po latach zrobi się kilkadziesiąt tysięcy do spłaty. Wtedy dopiero jest problem, bo pismo od komornika oznacza dla nas kłopoty.

Otrzymałem pismo od komornika

Co w takiej sytuacji zrobić? Zawsze mamy czas na odwołanie się, dlatego trzeba dokładnie wszystko sprawdzić. Musimy wiedzieć, czego dotyczy dana sprawa i czy kwoty nie są zbyt wysokie. Może się tak zdarzyć, że przyjdzie do nas pismo za coś, czego nigdy nie zrobiliśmy i teraz mamy za to płacić. W Polsce pomyłki związane z adresem, a nawet nazwiskiem to norma, dlatego trzeba to sprawdzać.

Otrzymanie pisma oznacza, że trzeba działać, a jeśli widzimy jakieś nieprawidłowości to nie pozostaje nam nic innego jak skontaktować się z adwokatem, który doradzi nam, co dalej robić. Nie panikujmy w takiej sytuacji aczkolwiek nie jest to takie łatwe jak w teorii wygląda. Musimy na spokojnie wszystko analizować i wtedy wybierzemy rozwiązanie, które jest dla nas najlepsze. Można nawet cofnąć egzekucje komorniczą, ale wtedy potrzebna jest nam pomoc doświadczonego prawnika, który będzie wiedział jak ma się tym zająć. Musimy pamiętać o tym, że komornik (http://komornikbobek.pl/) zrobi wszystko żeby ściągnąć od nas dług. Przy okazji, jeśli nas odwiedzi to narobi nam wstydu przy sąsiadach i znajomych. Lepiej unikać takich sytuacji i jeśli tylko możemy to starajmy się dogadywać z komornikiem, a wtedy będzie sprawa o wiele łatwiej załatwiona. Nawet małe, ale regularne wpłaty mogą cofnąć egzekucje i zabranie nam samochodu, mieszkania czy domu. Brak reakcji z naszej strony oznacza jedno, to, że komornik zabierze nam wszystko, co mamy i co mieć w przyszłości będziemy, bo takie jest prawo.