Święta w Poznaniu

Wielkimi zbliża się magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia. To taki czas w roku, kiedy ulice zmieniają się bajkowo oświetlone arterie. Zazwyczaj święta Bożego Narodzenia są takim czasem, kiedy chcemy spędzić go z rodziną, chcemy odpocząć. Możemy jednak odpoczywać na różne sposoby, wypoczynek może być błogim lenistwem w łóżku przed telewizorem, albo możemy postawić na aktywny wypoczynek świąteczny.

Bez względu w jaki sposób będziemy odpoczywać, wcześniej czeka nas kolacja wigilijna. Wiele osób już teraz planuję co ugotować i w jakiej kolejności podawać poszczególne posiłki. Jednym ze sposobów, który może ułatwić nam przygotowanie Wigilijnej kolacji jest catering wigilijny. Jest to doskonałe rozwiązanie osób które chcą zaoszczędzić dużo czasu. Zaoszczędzony czas możemy spożytkować na spacery po Starym Mieście czy też odwiedzenie popularnych miejsc.

Możemy robić w Poznaniu podczas świąt?

Jednym z popularnych miejsc odwiedzanych przez poznaniaków w czasie świąt jest Zoo. Ogród zoologiczny jest czynny 365 dni w roku, co daje nam szansę na spacer na świeżym powietrzu oraz na spalenie zbędnych kalorii ze świątecznego stołu. Oprócz spaceru o zoo można wybrać się na spacer po jednym z wielu parków. Bardzo popularne jest park Heweliusza.

Jak wiadomo święta są okresem gdzie spożywamy duże ilości kalorii, możemy je również spalić na basenie czy też na lodowisku. Zanim wybierzemy się w konkretne miejsce warto jest sprawdzić czy w tym konkretnym dniu będzie ono czynne.

W drugim dniu świąt w kościele Ojców Franciszkanów oraz wielu innych odbywają się wspólne kolędowania, oraz mamy możliwość obejrzeć żłobki z Jezusem.

W wielu kościołach przygotowano specjalne występy chórów, które śpiewają kolędy.

Miłośnicy historii powinni 26 grudnia o godzinie 16:00 udać się na dworzec. Gdzie od wielu lat odgrywane jest inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania. Podczas tego wydarzenia Wykonywane są kolędy oraz podśpiewuje się pieśni patriotyczne. Oczywiście wjeżdżający pociąg to parowóz z zabytkowymi wagonami.

Jak widać w Poznaniu będzie bardzo wiele atrakcji w czasie świąt. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.