Szybkie naprawy: natychmiastowa pomoc w przypadku nieszczelnego kranu

Do naprawy nieszczelnego kranu potrzeba tylko kilku kroków i materiałów. Jednak zanim to zrobisz, powinieneś dowiedzieć się, co powoduje nieszczelny kran. Najczęstszym wyzwalaczem jest zerwana lub zużyta uszczelka.

Zatrzymaj dopływ wody
Przed wymianą uszczelki kranu lub kranu należy najpierw odciąć dopływ wody do kranu. Za pomocą zwykłej baterii kuchennej lub umywalkowej zamknij zawór kątowy wystający ze ściany. Jeśli kapie do prysznica lub wanny bez oddzielnego zaworu odcinającego, należy odciąć dopływ wody do całego mieszkania.

Uszczelka

Jeśli kran przecieka, często nie pomaga jeszcze mocniejsze dokręcanie uchwytów. To uszkadza zarówno to, jak i pieczęć. Lepiej odwapnić lub usunąć uszczelkę. W razie problemu zawsze pomoże https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/.

 

Wymień gumową uszczelkę w kranie

Zanim będziesz mógł zdemontować kran, powinieneś najpierw zwolnić pozostałe ciśnienie. Aby to zrobić, odkręć trochę kran. Następnie uchwyty kranu są usuwane. Często wystarczy energicznie pociągnąć za uchwyt. Jeśli uchwyt można usunąć tylko za pomocą śrub, całkowicie odkręć kran, a następnie kontynuuj dokręcanie w tym samym kierunku za pomocą szczypiec.

Wskazówka
Aby uniknąć zarysowania kranu, zaleca się umieszczenie szmatki między szczypcami a kranem kuchennym.

W przypadku miksera jednoręcznego pierwsze kroki są nieco bardziej skomplikowane. Aby zdemontować kran, musisz wyjąć wkład. Jest mocowany za pomocą śruby imbusowej, która znajduje się pod nasadką na uchwycie. Zdejmij zatyczkę i poluzuj śrubę kluczem imbusowym. Możesz teraz zdjąć uchwyt jak robi to hydraulik Warszawa. Następnie należy poluzować pierścień ozdobny i mocowanie wkładu.

Odsłonięty zawór można teraz odkręcić i wyjąć. Uszczelka znajduje się na spodzie. W przypadku okucia dwuuchwytowego mocowane jest do metalowej podkładki za pomocą nakrętki. Po poluzowaniu nakrętki użyj małego śrubokręta, aby wyjąć uszczelkę z metalowego łoża. Przy montażu jednoręcznym uszczelki znajdują się we wkładzie.

Jeśli nie masz pod ręką nowej pieczęci, możesz ją po prostu odwrócić jako środek pierwszej pomocy. Działa to jednak tylko wtedy, gdy plecy są nadal gładkie i równe. W przeciwnym razie trzeba znaleźć nowy. Można je znaleźć w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z narzędziami. Aby ponownie złożyć, wykonaj wszystkie kroki w odwrotnej kolejności.

Wskazówka
Przed ponownym odłożeniem zużytej uszczelki do góry nogami, należy ją dokładnie wyczyścić miękką, wilgotną ściereczką. Unikaj używania agresywnych środków czyszczących . Mogą zaatakować materiał.

Odkamieniaj kran

Procedura jest nieco inna w przypadku baterii jednouchwytowej: w przypadku zwykłej wersji baterii za uszczelnienie odpowiada wkład z ceramicznymi krążkami. Jeśli kran cieknie, zwykle przyczyną są osady wapienne. Jako pierwszy środek zapobiegający kapaniu często wystarczy przestawić kran w inne położenie.

Jeśli to nie pomoże, brud należy usunąć. Aby to zrobić, najpierw odkręca się uchwyt. Śruby do dźwigni są zwykle ukryte z przodu lub z tyłu baterii, w zależności od modelu. Po odkręceniu wkładu osady wapienne są usuwane za pomocą środka do czyszczenia octu lub kwasu cytrynowego . Następnie opłucz urządzenie wodą i ponownie włóż wkład.

Instrukcja krok po kroku: Jak bezpiecznie podłączyć lampę
Śruby na zawiasie drzwi: Jak samodzielnie wyregulować drzwi szafy?
Irytacja w domu: w ten sposób możesz usunąć zatkany odpływ
Natychmiastowa pomoc w przypadku nieszczelnego kranu
Jeśli nie masz czasu lub odpowiedniego materiału, aby natychmiast naprawić kran, możesz przynajmniej usunąć irytujący dźwięk kapania za pomocą sztuczki. Aby to zrobić, zawiąż nitkę wokół kranu i pozwól, aby luźny koniec zwisał na dnie umywalki. Następnie krople spływają wzdłuż nici i nie robią hałasu.