Wakacje w Bieszczadach

Nie miałeś jeszcze okazji być w Bieszczadach? A może właśnie planujesz kolejny wyjazd w tamte rejony. Jeśli tak, po Bieszczadach spodziewasz się prawdopodobnie dzikiej natury, czystego powietrza, kontaktu ze wspaniałą przyrodą… Wszystko to znajdziesz w Cisnej!

Cisna to gmina w Bieszczadach, w której latem znajdziesz wyzywające ścieżki wspinaczkowe, wycieńczające trasy rowerowe, czy bardziej przejażdżki kolejką wąskotorową. Zimą, natomiast gmina uraczy nas licznymi trasami narciarskich zjazdów. Oprócz tego warto odnotować fakt, że gmina Cisna znajduje się w dużej części na terenie parku narodowego. to oznacza, że możesz się tam spodziewać czystych, górskich potoków oraz atmosfery piękna i poszanowania dla natury, która nie jest zakłócana przez absolutnie żadne czynniki.

Dobrze, że w Polsce i na świecie są jeszcze takie miejsca, w których człowiek ograniczył swą ingerencje do minimum. Jeżeli szukasz pomysłu na wakacje, to właśnie go znalazłeś. Nie tylko Cisna, ale całe Bieszczady czekają!

Wakacje w siodełku

Jeździmy coraz chętniej na rowerach. Po okresie fascynacji komputerami, internetu, samochodów, telewizji kablowej i wielu innych gadżetów współczesnego świata zaczynamy na nowo interesować się formami aktywnego wypoczynku. Trochę o wyprawach możecie poczytać na stronie wyprawyrowelove.pl. Niektórzy z nas kochają spacery, inni nordic walking, jeszcze inni sporty ekstremalne jak kite surfing, jeszcze inni klasyczne wyprawy rowerowe. Jak zwykle same rowery są ogromnie ważnym czynnikiem w tej niesamowitej pasji. Żeby cieszyć się rowerową turystyka należy zaopatrzyć się w solidne i przede wszystkim sprawne dwuślady, co ważne, należy również idealnie dobrać opony do rodzaju nawierzchni, po jakiej zwykliśmy jeździć. Wszystko to z myślą o tym, by jeździć nie tylko niebezpieczne, ale i wygodnie. A opony dla rowerów bywają naprawdę różne.

Wiele zależy od rodzaju felgi i samego roweru. Jednym razem bowiem mówimy o stosunkowo szerokim ogumieniu, dzięki jakiemu można jeździć po polnych drogach, na jakich przeważa piasek. Z takimi oponami nie można się zakopać, są one więc dość praktyczne i trzeba takie rozważyć pod względem montażu. Innym znów razem będziemy się przyglądali opon cienkim dedykowanym jeździe szosowej. Takie dają niewielki opór, toteż na utwardzanych powierzchniach są idealny rozwiązaniem dają mniejszy opór, a więc jeżdżenie na takich będzie dawało więcej zadowolenia będzie wszak wymagało mniejszego wysiłku. Warto więc przyjrzeć się tym elementom naszych rowerów. Zwarto sobie zdać sprawę z tego, że opony są ważnym elementem tej formy wypoczynku.