Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Poznaniu

Jak co roku, od dwudziestu siedmiu lat w najbliższą niedzielę wyjdą na ulice Poznania wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy. Tak, tak to już 27 finał Orkiestry. Sprawdźmy co się będzie działo w tym roku w stolicy Wielkopolski. Czy w tym roku pobity zostanie kolejny rekord zebranej kwoty? Zobaczymy, w poprzednim roku do puszek wolnotariuszy WOSP oraz na aukcjach zebrano ponad 126 milionów złotych, kwota niebagatelna. Każdego roku, WOŚP gra na określony cel, w tym roku hasłem przewodnim jest „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W tym roku celem zbiórki jest sfinansowanie zakupu specjalistycznych sprzętów dla szpitali dziecięcych.

Co się będzie działo?

Na placu Adama Mickiewicza już od godziny dziesiątej rozpoczną się uroczystości i imprezy. Można będzie podziwiać występy takich grup jak Grupa Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej Semper Fidelis, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna i Straż Miejska Miasta Poznania. Będą rozstawione dmuchane zamki, gdzie będą mogły bawić się dzieci.

Jak co roku, tak i w tym wystartuje w samo południe bieg „Policz się z cukrzycą”, celem biegu nie jest zwycięstwo, ale zwrócenie uwagi na poważny problem jaki niesie ze sobą cukrzyca. Po zakończeniu biegu będzie można cofnąć się w czasie i obejrzeć wystawę samochodów z okresy PRL z nieśmiertelnym maluchem na czele.

O godz. 16:15 przed Zamkiem rozpoczną się koncerty. Wystąpią zespoły: Rock Imagination, Gra Sów i Krambabula. Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godz. 19:15 będzie Łona i Webber.

Tradycyjnie o godzinie 20.00 zaplanowane jest światełko do nieba. W tym roku nie będzie tradycyjnych fajerwerków, a organizatorzy przygotowali zimne ognie.

Oczywiście cały dzień na mieście będzie można spotkać wolontariuszy oraz brać udział w licznych organizowanych licytacjach. Jestem przekonany, że każdy w tym dnie znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy jak co roku do wsparcia tej fantastycznej inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *