Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Poznaniu

Jak co roku, od dwudziestu siedmiu lat w najbliższą niedzielę wyjdą na ulice Poznania wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy. Tak, tak to już 27 finał Orkiestry. Sprawdźmy co się będzie działo w tym roku w stolicy Wielkopolski. Czy w tym roku pobity zostanie kolejny rekord zebranej kwoty? Zobaczymy, w poprzednim roku do puszek wolnotariuszy WOSP oraz na aukcjach zebrano ponad 126 milionów złotych, kwota niebagatelna. Każdego roku, WOŚP gra na określony cel, w tym roku hasłem przewodnim jest „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W tym roku celem zbiórki jest sfinansowanie zakupu specjalistycznych sprzętów dla szpitali dziecięcych.

Co się będzie działo?

Na placu Adama Mickiewicza już od godziny dziesiątej rozpoczną się uroczystości i imprezy. Można będzie podziwiać występy takich grup jak Grupa Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej Semper Fidelis, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna i Straż Miejska Miasta Poznania. Będą rozstawione dmuchane zamki, gdzie będą mogły bawić się dzieci.

Jak co roku, tak i w tym wystartuje w samo południe bieg „Policz się z cukrzycą”, celem biegu nie jest zwycięstwo, ale zwrócenie uwagi na poważny problem jaki niesie ze sobą cukrzyca. Po zakończeniu biegu będzie można cofnąć się w czasie i obejrzeć wystawę samochodów z okresy PRL z nieśmiertelnym maluchem na czele.

O godz. 16:15 przed Zamkiem rozpoczną się koncerty. Wystąpią zespoły: Rock Imagination, Gra Sów i Krambabula. Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godz. 19:15 będzie Łona i Webber.

Tradycyjnie o godzinie 20.00 zaplanowane jest światełko do nieba. W tym roku nie będzie tradycyjnych fajerwerków, a organizatorzy przygotowali zimne ognie.

Oczywiście cały dzień na mieście będzie można spotkać wolontariuszy oraz brać udział w licznych organizowanych licytacjach. Jestem przekonany, że każdy w tym dnie znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy jak co roku do wsparcia tej fantastycznej inicjatywy.