17 wskazówek dotyczących przenoszenia i pakowania, które zapewnią Ci jak najbardziej płynny ruch

Pakowanie życia i poruszanie się po ulicy lub po całym kraju nie musi być katastrofalne – postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a zrelaksujesz się w nowej przestrzeni, zanim się zorientujesz.

Poruszanie się – jak wyrywanie zęba lub pokonywanie bardzo długich dystansów przez nieciekawe krajobrazy – to jedna z tych prób, z którymi musi się zmierzyć prawie każdy. Czasami jest to nieprzyjemne, nigdy nie jest do końca zabawne, ale zwykle prowadzi do pozytywnego wyniku. Oczywiście, szczególnie w przypadku przeprowadzki, sukces przedsięwzięcia naprawdę zależy od unikania błędów związanych z przemieszczaniem się i planowania z wyprzedzeniem, aby proces był jak najbardziej płynny.

Na szczęście i prawdopodobnie dlatego, że prawie wszyscy w pewnym momencie się ruszają, istnieje wiele wypróbowanych i sprawdzonych wskazówek, które ułatwiają cały proces. Przestrzeganie ruchomej listy kontrolnej może pomóc Ci upewnić się, że wszystko jest w porządku przed przeprowadzką, w jej trakcie i po przeprowadzce; Kolejną dobrą wskazówką jest zobowiązanie się do dobrego nastawienia do wszystkich nadchodzących zmian. Niektóre poruszające wskazówki koncentrują się na poradach dotyczących pakowania, podczas gdy inne oferują przypomnienia o anulowaniu różnych usług lub przygotowaniu rzeczy w nowym domu; jeszcze bardziej skupiamy się na mniejszych szczegółach, takich jak opieka nad zwierzętami podczas przeprowadzki lub co robić, gdy osoby przeprowadzające się spóźniają. Jednak najważniejsze wskazówki dotyczące poruszania się mogą dotyczyć samego ruchu fizycznego. Można zatrudnić firmę wykonującą tanie przeprowadzki Wrocław

Podczas ruchu może się nie udać. (Wiele też może pójść dobrze.) Ze wszystkimi szczegółami i ruchomymi częściami, nie ma jednego uniwersalnego przewodnika z ruchomymi końcówkami dla każdego scenariusza, który może pojawić się podczas procesu przenoszenia. Różne osoby będą miały określone potrzeby lub obawy – kolekcja antycznej porcelany, cenne drewniane meble, delikatne pamiątki – które mogą wymagać specjalnych udogodnień, ale w większości przypadków pomocna będzie ogólna lista wskazówek i sztuczek dotyczących przenoszenia.

 

Poruszające wskazówki, triki i porady

1. Pozbądź się wszystkiego

Pakowanie wszystkich swoich rzeczy do pudeł, toreb i nie tylko może być przytłaczające. Ułatw sobie to trochę, ograniczając nadmiar i bałagan tak bardzo, jak to możliwe. Zanim zapakujesz jedno pudełko, bezlitośnie usuń nieużywane lub niepotrzebne przedmioty. Będziesz mieć mniej do pakowania, mniej do przenoszenia i mniej do rozpakowania – i zaczniesz życie w nowej przestrzeni z czystym kontem. To jest przeprowadzka bez stresu.

2. Utwórz folder do przenoszenia

Zacznij zbierać nowe adresy, dokumenty dotyczące wynajmu lub zakupu, przenoszenie umów i nie tylko w jednym folderze. (Rozważ wersję papierową, a nie cyfrową, na wypadek gdyby baterie komputera lub telefonu wyczerpały się podczas przeprowadzki). Jeśli podczas planowania lub samej przeprowadzki pojawią się jakieś pytania, otrzymasz odpowiedź (i zapisy umów, płatności i nie tylko).

3. Spakuj z jak największym wyprzedzeniem

Idealnie byłoby, gdybyś wiedział o przeprowadzce (nawet jeśli nie jesteś pewien ostatecznego celu podróży) z tygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zacznij od spakowania przedmiotów poza sezonem i przedmiotów, których nie przegapisz. Kiedy nadejdzie czas, aby wszystko spakować, wiele przedmiotów będzie już gotowych do użycia. W stresujących ostatnich tygodniach i dniach tuż przed przeprowadzką nie będziesz się martwić, że nie spakujesz wszystkiego na czas.

4. Zarezerwuj wcześniej

Jeśli wynajmujesz usługi przeprowadzkowe, wynajmujesz materiały eksploatacyjne lub korzystasz z usług takich jak malarze lub sprzątacze, zarezerwuj wcześniej. Czekanie na to może oznaczać zapłacenie wyższej ceny lub brak możliwości zdobycia ciężarówki lub przeprowadzki, szczególnie w szczycie sezonu przeprowadzkowego.

5. Zaplanuj media dla nowego miejsca

Po ustaleniu terminów skontaktuj się z dostawcami mediów, aby zaplanować usługę w nowym domu. Nie chcesz tam przyjeżdżać, zmęczony przeprowadzką, aby przekonać się, że prąd, woda lub ciepło są wyłączone. Zaplanuj to z wyprzedzeniem i przechowuj zapisy swoich zgłoszeń w folderze do przeprowadzek. Jednocześnie poproś o zatrzymanie usług na datę wyprowadzki w obecnym domu.

6. Miej przy sobie najważniejsze rzeczy

W noc poprzedzającą przeprowadzkę wrzuć codzienne rzeczy – ubranie na zmianę, szczoteczkę do zębów, niezbędne pluszaki lub zabawki dla dzieci, lekarstwa, dokumenty itp. – do walizki lub torby, którą będziesz mieć przy sobie w samochód, kabina ciężarówki lub w samolocie. Jeśli zdarzy się katastrofa i jadąca ciężarówka zgubi się, przynajmniej będziesz mieć ze sobą niezbędne rzeczy.

7. Zainwestuj w sprzęt

Na kilka dni przed wielką przeprowadzką zaopatrz się w zapasy. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest bieganie do sklepu podczas ładowania pudeł lub upewnienia się, że wszystko jest poza domem. Zamów lub kup nożyce do pudełek, bandaże samoprzylepne, markery permanentne, taśmę do pakowania, ręczniki papierowe i worki na śmieci. Jeśli nie wszystkie zostaną użyte podczas przeprowadzki, nadal przydadzą się później, zwłaszcza podczas rozpakowywania.

W przypadku większych ruchomych urządzeń rozważ możliwość wypożyczenia narzędzi do przeprowadzek od firmy przeprowadzkowej. (Jeśli wynajmujesz firmę przeprowadzkową, prawdopodobnie będzie ona miała własną). Jeśli przeprowadzasz się bardzo często, lepiej będzie kupić te narzędzia. Kupując, wynajmując lub pożyczając, upewnij się, że masz do dyspozycji wózek meblowy, podkładki lub pokrowce na meble oraz pasy lub linę do mocowania podczas przeprowadzki.

8. Kup ciężarówkę z rampą załadunkową

Jeśli jesteś majsterkowiczem, absolutnie potrzebujesz ciężarówki z rampą. Wynajem ciężarówki bez niej może być tańszy, ale kłopoty (i walka) związane z podnoszeniem każdego pudła i mebla na tyle wysoko, aby umieścić je w ciężarówce, dodadzą Ci godziny – i bolą mięśnie.

Wskazówki dotyczące pakowania do przenoszenia

1. Użyj pudełek o odpowiednim rozmiarze

Ciężkie przedmioty, takie jak książki, umieszczaj w małych pudełkach; lekkie przedmioty, takie jak pościel i poduszki, w większych. (Duże pudła wypełnione ciężkimi przedmiotami to częsta skarga profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Nie tylko utrudniają pracę, ale także mają większą szansę na złamanie.)

 

2. Cięższe przedmioty kładź na dnie pudeł, lżejsze na wierzchu

A jeśli sam ładujesz ciężarówkę, najpierw zapakuj cięższe pudła w kierunku przodu ciężarówki, aby zachować równowagę.

3. Nie zostawiaj pustych miejsc w polach

Wypełnij luki ubraniem, ręcznikami lub papierem do pakowania. Przeprowadzki często nie przenoszą pudełek, które wydają się luźno zapakowane lub niezrównoważone.

4. Unikaj mieszania przedmiotów z różnych pomieszczeń w tym samym pudełku.

Dzięki temu pakowanie będzie szybsze, a rozpakowywanie łatwiejsze.

5. Oznaczyć każde pudełko pomieszczeniem, do którego jest przeznaczone oraz opisem jego zawartości

Dzięki temu Ty i Twoi przewoźnicy będą wiedzieć, gdzie należy każde pudełko w nowym miejscu. Numerowanie każdego pudełka i prowadzenie spisu inwentarza w małym notatniku to dobry sposób na śledzenie tego, co zapakowałeś ― i upewnienie się, że po rozpakowaniu masz wszystko.

6. Dobrze zapakuj taśmy

Użyj kilku kawałków taśmy, aby zamknąć dolne i górne szwy, a następnie użyj jednej z technik ruchomych ― wykonując kilka owinięć wokół górnej i dolnej krawędzi pudełka, gdzie koncentruje się nacisk.

7. Jeśli przenosisz drogie dzieła sztuki, poproś swojego właściciela o specjalne skrzynie

Nigdy nie owijaj obrazów olejnych w zwykły papier; będzie się trzymać. W przypadku zdjęć w ramkach za szkłem wykonaj znak X za pomocą taśmy maskującej w poprzek szyby, aby ją wzmocnić i utrzymać razem, jeśli pęknie. Następnie zawiń zdjęcia w papier lub folię bąbelkową i umieść je w pudełku z ramką, z kawałkiem tektury między każdym oprawionym elementem dla ochrony.

8. Zrywalne elementy wiązki

Pakując naczynia, owiń każdy z nich papierem do pakowania, a następnie zawiń paczki po pięć lub sześć razem z większą ilością papieru. Pakuj naczynia na bokach, nigdy płasko. I użyj dużej ilości zwiniętego papieru jako wyściółki powyżej i poniżej. Kubki i miski można wkładać jedna w drugą, z papierem pomiędzy nimi, a po trzy lub cztery zawijać w wiązkę. Zapakuj je wszystkie w pudełka na naczynia.

9. Rozważ inne rzeczy, które będą wymagały specjalnego traktowania

Niektórzy przewoźnicy traktują telewizory jak każdy inny mebel, owijając je w pikowane poduszki. Telewizory plazmowe wymagają jednak specjalnych drewnianych skrzyń do wysyłki, jeśli nie masz oryginalnego pudełka i mogą zostać zniszczone, jeśli położysz je płasko. Jeśli się pakujesz, umieść telewizor w pudełku, umieszczając pudełko zawierające telewizor w innym pudełku wyściełanym papierem do pakowania.