Aktywny Poznań

Aktywność jest obecnie w cenie, coraz więcej osób jakoś środek transportu wybiera rower. Zwłaszcza w miejscach gdzie są rozbudowane ścieżki rowerowe jazda nim po mieście może być przyjemnością. Coraz więcej ścieżek rowerowych, dostępność rowerów do wypożyczenia jak i miejsc gdzie je można zostawić sprzyja rozwojowi takiego sposobu przemieszczania się po mieście. Jeżeli chcecie być na bieżąco ze ścieżkami rowerowymi w mieście, warto od czasu do czasu zerknąć sobie na zaktualizowaną mapę ścieżek rowerowych.

Będąc w Poznaniu jeżeli chcemy zobaczyć bardzo nietypową ścieżkę rowerową, być może nawet najkrótszą na świecie warto jest odwiedzić rondo przy ulicy Głogowskiej. Jest to ewenement, w zależności od której strony jedziemy ścieżka ma 4  lub 5 metrów długości. Oczywiście to ciekawostka i nie oddaje tego w jak dobrym stanie są ścieżki rowerowe.

Oprócz codziennych dojazdów do pracy czy też na zakupy, coraz więcej mieszkańców Poznania jeździ na rowerowe wycieczki z rodziną. Warto jest z tego skorzystać i pojechać nad Malte albo długimi ścieżkami nad Wartą.

Zalety roweru w mieście

Rower w mieście ma wiele zalet. Postaram się pokrótce przedstawić najważniejsze zalety roweru.

  1. Pierwsza i najważniejsza z perspektyw miasta jest taka, że rowerem dojedziemy w centrum miasta zazwyczaj dużo szybciej niż samochodem. Rower pomaga nam skutecznie omijać korki.
  2. Łatwość parkowania. Każdy kto porusza się po centrum miasta samochodem, doskonale wie ile jest problemów z parkowaniem. Poruszanie się rowerem oprócz tego, że będzie szybsze daje nam również o wiele więcej możliwości parkowania.
  3. Oszczędność. Nikt nie lubi tracić pieniędzy, dlatego jeżeli tylko mamy możliwość chętnie oszczędzamy. Rower jest do tego idealny. Nie musimy wydawać pieniędzy na paliwo czy też drogie parkowanie w mieście.
  4. Kolejne zaleta to wolność poruszania się, możemy jechać po parku albo nad rzeką. Do tego co jest bardzo ważnym elementem rower zajmuje o wiele mniej miejsca niż rower.

Jak widać rower ma bardzo wiele zalet. Wobec tego nie dziwi fakt, że miasta robią bardzo wiele, aby jak najwięcej ludzi jeździło rowerami.