Atrakcje turystyczne

Stolica Wielkopolski jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Może ona zaoferować sporo atrakcji, zarówno jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne jak i kulturalne. Może jednak również pokazać nam kawałek ciekawego nocnego życia. W kilku miejscach podczas nocnych eskapad możemy trafić na niesamowite pokazy barmańskie, myślę, że wiele osób będzie takim pokazem zachwyconych równie mocno jak ratuszem. Wybór jak spędzimy czas w Poznaniu zależy tylko od nas. Może to być wypad turystyczny, ale i czysto imprezowy. Postaram się nakreślić wam plan ciekawej wycieczki. Miejsca, które każdy turysta odwiedzić powinien. Przygotowałem krótką listę.

Najważniejsze miejsca Poznania

 1. Ratusz. Jak każde duże miasto w naszym kraju oraz oczywiście wiele mniejszych Poznań może pochwalić się rynkiem i jednocześnie wspaniałym ratuszem. Jest to z całą pewnością żelazny punkt wycieczki do Poznania. To właśnie na jego wieży, każdego dnia w samo południa trykają się rogami koziołki. Szkoda, że nie ma możliwości zwiedzenia wieży.
  Kiedyś Ratusz był siedzibą władza miasta, obecnie znajduje się w nim muzeum.
 2. Dla osób interesujących się kulturą i sztuką zdecydowanie warto jest odwiedzić Muzeum Narodowe. Sam budynek to już spory kawałek historii. Wybudowany ponad 100 lat temu. Oprócz wielu polskich znanych malarzy, znajdziemy perełkę o światowej renomie. Możemy zobaczyć: – jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville”. Oczywiście również wiele jest wystaw związanych ze sztuką współczesną.
 3. Katedra w Poznaniu. Jak każda tego typu budowla jest imponująca. Warto wiedzieć, że właśnie w tym miejscu pochowanych jest kilku pierwszych władców Polski.
  • książę Mieszko I
  • król Bolesław I Chrobry
  • król Mieszko II
  • Kazimierz Odnowiciel
  • Odon Mieszkowic
  • Władysław Odonic
  • Przemysł I
  • Bolesław Pobożny
  • król Przemysł II

Warto wiedzieć, że jest to pierwsza siedziba Biskupów Polskich. Jest to również prawdopodobnie miejsce gdzie odbył się chrzest Polski.

 

 1. Zamek Królewski. Miejsce gdzie obecnie znajdziemy Muzeum Sztuki Użytkowej. Wcześniej budynek był wielokrotnie niszczony, również wielokrotnie odbudowywany. Prawdopodobnie został zbudowany w XII wieku. Zdecydowanie warto jest wejść na wieże, z wysokości 43 metrów możemy podziwiać panoramę całego miasta, ale również i najbliższych okolic.
 2. Brama Poznania. Jest to ciekawe miejsce, które prezentuje nam Poznań i jego historię. Przemierzające kolejne sale muzeum poznajemy bogatą historię miasta. Spacerowanie po salach zdecydowanie ułatwiają nam audioprzewodniki, opowiadające historię miasta.

Jak widać ofert na spędzenie czasu w sposób kulturalny jest bardzo wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy już zmęczymy się zwiedzaniem i poznawaniem kultury naszego kraju wieczorem warto jest odwiedzić kilka popularnych miejsc na wieczorny relaks. Miasto jest w stanie zaoferować bardzo dużo i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.