Jak naprawić nieszczelny zawór spłukujący w toalecie

Co będziesz potrzebował
Każdy, kto cierpi z powodu nieszczelnej toalety, uzna to za bardzo irytujący i frustrujący problem, naprawianie zaworu spłukiwania toalety jest w rzeczywistości jedną z najłatwiejszych rzeczy, jakie może zrobić każdy właściciel domu. Zapobiegnie to również marnowaniu dużej ilości wody, ponieważ w przeciwnym razie woda zostanie spuszczona do kanalizacji. Komponenty te można łatwo kupić w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego, co umożliwi łatwe i niedrogie rozwiązanie tego problemu. Taka naprawa wymaga czasami czasu.

Większość z tych zaworów spłukujących jest wykonana z gumy, chociaż niektóre z nich będą wykonane z dużo wyższej jakości i trwalszych materiałów, dzięki czemu będą trwać dłużej nawet w chlorowanej wodzie. Kiedy części się starzeją, mogą stać się kruche, co spowoduje ich pękanie lub uszkodzenie. Jeśli pękną, wówczas woda z łatwością wycieknie ze zbiornika.

 

Krok 1 – Inspekcja

Otwórz zbiornik toalety i sprawdź wnętrze zbiornika, musisz sprawdzić, czy to zawór spłukiwania toalety faktycznie powoduje problem. Jeśli zbiornik toalety uzupełnia się częściej niż powinien, prawdopodobnie jest to zawór spłukiwania toalety, co może również powodować słyszalny dźwięk ściekania, gdy woda opuszcza zbiornik i spływa do toalety. Warto wiedzieć jak naprawić cieknącą spłuczkę podtynkową.

Jeśli zbiornik tylko się napełnia, ale nie wycieka, prawdopodobnie jest to problem z zaworem napełniania. Jeśli to jest problem, przeczytaj przewodnik dotyczący naprawy zaworu napełniania toalety.

Krok 2 – Odcięcie wody

Przed przystąpieniem do prac przy toalecie należy zakręcić dopływ wody, jeśli w pobliżu toalety znajduje się zawór ścienny, można z niego skorzystać. W przeciwnym razie będziesz musiał użyć głównego zaworu wody, który zwykle znajduje się poza domem.

Krok 3 – Opróżnianie toalety

Naciśnij uchwyt toalety, aby spłukać toaletę, aby woda spłynęła, ponieważ woda została odcięta, a zbiornik nie będzie mógł ponownie się napełnić. Przyjrzyj się klapie lub zaworowi do spłukiwania toalety znajdującej się na dnie zbiornika. Zobaczysz, że zawór spłukujący jest wykonany z kawałka gumy i odchyla się do góry, aby się otworzyć. Odkręć zawór, odpinając uszy, które utrzymują go na miejscu.

Odpiąć pasek łączący rączkę z zaworem spłukującym, aby można było wyjąć zawór spłukiwania toalety. Jeśli jest uszkodzony, nie można go naprawić i należy go wyrzucić.

Krok 4 – Podłączanie nowego zaworu płuczącego

Nowy zawór spłukujący należy ustawić we właściwej pozycji i zatrzasnąć na miejscu. Następnie pasek można przymocować do rączki za pomocą klipsów znajdujących się w opakowaniu. Będzie kilka różnych otworów do podłączenia do uchwytów, więc wybierz najlepszy dla swojego uchwytu.

Krok 5 – Włącz wodę

Włącz dopływ wody do toalety i pozwól, aby toaleta ponownie się napełniła. Sprawdź, czy nie ma śladów wycieków, jeśli nie ma wycieków, sprawdź, czy zawór spłukujący jest prawidłowo osadzony i blokuje otwór, przez który wypływa woda. Sprawdź, czy łańcuch nie jest zbyt mocno dociśnięty do zaworu, ponieważ uniemożliwi to prawidłowe zamknięcie zaworu.

Krok 6 – Testowanie

Wciśnij uchwyt toalety w dół i sprawdź, czy toaleta spłukuje się prawidłowo i tak, jak powinna. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, może być konieczne ponowne zakręcenie wody, aby można było bezpiecznie przeprowadzić naprawę.