Jaki wybrać sufit napinany?

Nierówności niewątpliwie są czymś co spędza sen z powiek, idealnym sposobem na ich zamaskowanie jest sufit napinany. Jeżeli zastanawiacie się jaki sufit podwieszany będzie najlepszy to zachęcam do przeczytania tego artykułu. Postaram się przedstawić wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Nowoczesne sufity napinane Poznań są doskonałą alternatywą dla tradycyjnie wykonywanych sufitów podwieszanych.

Oczywiście nierówności sufitów można zakryć zarówno sufitami podwieszanymi jak i również sufitami napinanymi to jednak te drugie mają przewagę. Jaka jest różnica i co przemawia na korzyść sufitów napinanych?

Podstawowa zaleta to szybkość montażu. Wprawna ekipa zamontuje sufit napinany w dosłownie kilka godzin, sufit wykonywany w sposób tradycyjny czyli podwieszany zapewne zajmie kilka dni. Zanim zdecydujemy się na sufit napinany, warto jest wiedzieć, czym on dokładnie jest i jakie daje korzyści.

Co to jest sufit napinany?

W kilku zdaniach można to ująć tak. Jest to rodzaj sufitu podwieszanego ,który rozciągamy pomiędzy specjalnymi listwami zamontowanymi do ściany. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w stosunkowo prosty i szybki sposób można pokryć takim sufitem bardzo duże powierzchnie jak na przykład sufit nad halą czy też nad basenem. Sufity te znajdują również zastosowanie na przykład na poddaszach. Dużą zaletą takiego rodzaju sufitów jest to, że mają one bardzo szeroką gamę materiałów i kolorów jakie można wykorzystać. Można również wykonać sufity 3D czy też ze zdjęciami lub lustrzane. To daje bardzo szerokie możliwości w planowaniu takiego sufitu

Podświetlenia sufitu napinanego

Sufity napinane ze względu na wiele możliwości wykorzystania materiałów same w sobie prezentują się okazale. Do tego jak dołożymy jeszcze oświetlenie to z całą pewnością uzyskamy rewelacyjne efekty. Podświetlenie możemy zamontować nad membrana albo w listwach. Oprócz tego zastosowanie znajdą taśmy ledowe, tutaj pomysłów na podświetlenie takiego sufitu jest bardzo wiele. Można oświetlać sufit punktowo lub rozproszyć światło po całej jego powierzchni.

Koszty montażu sufitu napinanego

Ostatnim poruszonym dzisiaj tematem będzie koszt zamontowania takiego sufitu podwieszanego. Trudno jest wskazać jedną cenę, odbiegają one od siebie znacznie a wszystko zależy od producenta jak i również rodzaju wykorzystanego materiału. Ceny podaje się za metr kwadratowy i zaczynają się już do 60 zł do kilkuset. Najdroższe są sufity satynowe.