Klimatyczny i ekologiczny kominek

Sezon grzewczy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim powraca problem smogu nad Poznaniem. Rok temu w Poznaniu powstały zakazy palenia w kominku. Jest jednak sposób na to aby cieszyć się kominkiem i nie niszczyć środowiska. Jaki? Zapraszam do poniższego artykułu.

Montaż

Przy montowaniu kominka z wkładem należy pamiętać, aby nie popełnić jakiegoś błędu, który potem może wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo domowników. Mówiąc najogólniej kominki to nakryte paleniska, które zbudowane są z różnych materiałów i umieszczane zazwyczaj niewiele wyżej nad podłogą. Jednak największą popularnością cieszą się kominki tradycyjne na paliwo stałe.

Ich niewątpliwą zaletą jest oryginalny i piękny wygląd. Alternatywą dla kominków tradycyjnych są nowoczesne bio kominki, które nie pozostawiają w ogóle popiołu, nie ma potrzeby sprzątania tak jak ma to miejsce w przypadku kominków tradycyjnych. Bio kominki dają płomień i ciepło za pomocą specjalnego ekologicznego paliwa.

Decydując się na kominek nie można zapomnieć o niezbędnych akcesoriach do kominka, które są do kupienia w zestawach razem z kominkami. akcesoria kominkowe to narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej i mosiądzu, służą do przechowywania np. drewna.

O wyborze kominka do naszego domu decyduje to, czy ma on być tylko źródłem ciepła czy tylko i wyłącznie ozdobą salonu. Rynek posiada tak szeroką ofertę, że można wybierać i grymasić. Do wyboru mamy kominki otwarte, wkłady albo razem połączone w zależności od tego czego potrzebujemy. Kominki otwarte są wmurowane w palenisko. Należy pamiętać, że nawet drobne błędy w budowie kominka mogą doprowadzić do zadymiania pomieszczenia, w najgorszym przypadku to w ogóle nie będzie grzał.

Ich wybór jest bardzo duży, różnią się między sobą kształtem i rozmiarami oraz sposobem otwierania drzwiczek a także dekoracją co wpływa na ich walory estetyczne. Kominkowe klimaty nie dają tylko ciepła, w dużym stopniu powodują bardzo pozytywne nastroje wśród mieszkańców domu. Dla każdego domu przeznaczony jest inny rodzaj kominka co oznacza, że np. kominki przeznaczone do salonu nie umieścimy w domku w stylu rustykalnym. W domku drewnianym swoje miejsce znajdą kominki w stylu rustykalnym, zbudowane z naturalnych materiałów jak kamienie.

Akcesoria kominkowe to również szufelki, pogrzebacz, które są niezbędne do utrzymania czystości wokół kominka. Kominki z tańczącym ogniem w środku stwarzają w domu klimat przytulności. Jednak mając chęć zamontowania kominka w swoim domu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Kominek w domu jest luksusem oraz dodatkowym źródłem ciepła.