Rehabilitacja po udarze w domu

Udar jest niezaprzeczalnie poważną chorobą. Występują zaburzenia układu nerwowego. Mogą być niewielkie (przedłużona mowa lub lekkie osłabienie rąk i nóg) i ciężkie (całkowity brak ruchu, mowy, ślepota). Po wypisie ze szpitala pacjenci po udarze poddawani są długiej rehabilitacji w domu. Ponieważ jest on stale w szpitalu lub ośrodku rehabilitacji, człowiek nie może. Warszawa rehabilitacja po udarze w domu jest głównym i najważniejszym odzyskiem. Jak mówią, domy i ściany pomagają.

Trzy etapy po udarze:

true – powrót do stanu początkowego;

kompensacyjny – przeniesienie funkcji z dotkniętych struktur na zdrowe;

readaptacja – z dużym uszkodzeniem i niezdolnością do zrekompensowania upośledzenia funkcji.

Wózek inwalidzki może być wymagany u pacjentów nieprowadzących z porażonymi kończynami dolnymi. Jeśli funkcje motoryczne są tylko częściowo zaburzone, kule, chodziki i laski mogą pomóc w przywróceniu.

Aby przywrócić zdolności motoryczne i funkcje motoryczne mięśni dłoni, różaniec, ekspandery, gumowe pierścienie, kije gimnastyczne i lekkie hantle mogą być przydatne.

Najważniejszą metodą przywracania funkcji motorycznych jest fizjoterapia. Podczas wykonywania ćwiczeń fizjoterapeutycznych konieczne jest, aby ktoś był obok pacjenta, monitorował jego stan oraz chronił go przed urazami i upadkami.

Aby przywrócić krążenie krwi i dopływ tlenu do ważnych narządów, zwłaszcza mózgu i tych jego części, których praca została osłabiona w wyniku ataku, przydatne, a nawet konieczne, jest radzenie sobie z symulatorem oddychania.

Leczenie udaru nie zakończy się sukcesem bez odpowiednio dobranej diety. Musi koniecznie obejmować:

  • oleje roślinne;
  • owoce morza;
  • warzywa i owoce;

Konieczne jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie (jeśli nie ma przeciwwskazań, na przykład z powodu niewydolności serca lub nerek).

 

Ważnym elementem leczenia jest stworzenie pozytywnego środowiska psychologicznego wokół pacjenta. Większość osób, które doznały ostrego udaru mózgowo-naczyniowego, ma depresję iz tego powodu mogą odrzucić wszelką opiekę medyczną. W takim przypadku nie wystarczy przyjmowanie samych leków przeciwdepresyjnych, konieczna jest pomoc profesjonalnego psychologa lub psychoterapeuty. Lepiej jest, jeśli rehabilitacja jest przeprowadzana pod nadzorem neurologa. Ale ty często komunikujesz się z pacjentem. W obecności pacjenta nie należy omawiać jego choroby i niepełnosprawności.

Rehabilitacja po udarze w domu nie jest łatwą pracą. I dla pacjenta i dla bliskich. Walcz i nie poddawaj się!