Rowerem po mieście

Wycieczka rowerowa

Rowerem przez Poznań

Rowerem można jeździć na ulicy, ale przede wszystkim do jazdy na nich przeznaczone są ścieżki rowerowe. Tak jak do chodzenia są chodniki, tak do jazdy na rowerze specjalne trasy rowerowe. W naszym kraju nie ma jeszcze zbyt wielu takich ścieżek. Jednak z roku na rok coraz więcej ich przybywa. Wszystko to dzięki szerokim akcjom samych rowerzystów, którzy tłumnie wyjeżdżają na ulice miast, aby pokazać swój sprzeciw, protest. Nie chcą już dłużej być ignorowani, niezauważani. Do tego rower daje nam niesamowite wręcz możliwości na organizację ciekawego sposobu na relaks. Możemy sobie organizować różnego rodzaju wycieczki, czy to po mieście czy też poza miasto. Wycieczka rowerowa poza miasto często bywa świetną rozrywką, jednak wycieczki po mieście też mogą być bardzo ciekawe. Świetnym przykładem na to może być zwiedzanie Poznania z perspektywy roweru.

Co prawda często na ulicach czują się zagrożeni, ponieważ nasze trasy nie są przystosowane do ruchu zarówno dla rowerzystów jak i dla aut. Coraz większa liczba przybywających jednośladów spowodowała, że te popularne maszyny będą niedługo poruszać się wyłącznie na trasach rowerowych. Już teraz podczas budowy chodników wyznacza się specjalnym kolorem trasy rowerowe. Najbardziej popularne są nadal trasy leśne. Te malownicze miejsca gwarantują wspaniałe przeżycia podczas długiej wyprawy. Doskonale jest wyjechać na dłuższą wycieczkę takim rowerem podróżując leśnymi ścieżkami. Droga wydaje się wtedy nie kończyć, a piękno przyrody wokół przytłacza swym ogromem i pięknem. Takie wypady kształcą i bardzo wiele wnoszą.

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem na trasę rowerową są wszelkiego rodzaju trasy nad rzeką. Jazda w parkach po wałach dostarcza niesamowitych doznań. Ja widać sposobów na udany wypoczynek na rowerze w mieście jest wiele. Oczywiście im więcej mamy możliwości, im więcej ścieżek rowerowych i miejsc gdzie możemy bezpiecznie zaparkować rower, tym zdecydowanie rośnie ilość chętnych do korzystania z takich rozwiązań i poruszania się po mieście w taki sposób.