Zakup nowej kabiny prysznicowej

Zakup nowej kabiny prysznicowej to pierwszy krok na drodze do nowej, wspaniałej łazienki lub łazienki. W tym przewodniku krok po kroku dla ekspertów pokażemy, jak dopasować nową kabinę prysznicową , aby uzyskać wysokiej jakości wykończenie.

Zanim zaczniemy, musimy podkreślić, że montaż łazienki powinien być wykonany przez profesjonalnego rzemieślnika z doświadczeniem w tego typu pracach. Chociaż samodzielna próba może wydawać się dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach instalacji w łazience , zalecamy pozostawienie tego ekspertowi. Ten przewodnik ma na celu jedynie zademonstrowanie sposobu montażu kabiny prysznicowej.

Kliknij dowolne z poniższych łączy, aby przejść do odpowiedniej sekcji.

Co to jest kabina prysznicowa?
Potrzebne narzędzia
Ile zazwyczaj pobiera handlowiec?
Montaż brodzika bez zestawu pionowego
Wyposażenie brodzika w zestaw pionowy
Montaż kabiny prysznicowej
Prysznice sklepowe
Więcej porad dotyczących prysznica

Co to jest kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa to wolnostojąca kabina, zwykle z jednymi lub dwoma drzwiami dostępu, w której znajduje się prysznic. Został zaprojektowany tak, aby odprowadzać ścieki do rury odpływowej i zapobiegać jej rozpryskiwaniu się do łazienki. Kabiny prysznicowe zwykle mają brodzik, na którym spoczywa kabina (chyba że masz mokre pomieszczenie). Niektóre z najlepszych łazienek mają zwykle bezramowe, spacerowe wzornictwo, które naprawdę otwiera przestrzeń.

Pakiet kabin prysznicowych Mode 8 mm z panelem powrotnym i brodzikiem

Kabiny prysznicowe Walk in stają się coraz bardziej powszechne we współczesnych łazienkach

W  znajdziesz szeroką gamę kabin prysznicowych, różniących się stylem, kształtem i wzornictwem, w tym:

Kabina ćwiartkowa, kwadratowa, prostokątna lub w kształcie litery D.
Kabiny prysznicowe Walk-In
Panele szklane do pomieszczeń mokrych
Kabiny prysznicowe
Kabina prysznicowa z brodzikiem

Zanim cokolwiek zrobisz
Zawsze rozpakuj i sprawdź swoją kabinę prysznicową natychmiast po dostawie. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń lub usterek, ponieważ lepiej je znaleźć teraz, a nie podczas instalacji.

Przed przystąpieniem do majsterkowania w łazience zawsze wyłączaj wodę z sieci wodociągowej.

Potrzebne narzędzia:
Klucz nastawny (tylko brodziki akrylowe)
Wiadro (tylko brodziki kamienne)
Młotek pazurowy
Wiertarka elektryczna
Brzeszczot
Jigsaw (tylko brodziki kamienne)
Pistolet uszczelniający
Poziom duchowy
Wkrętaki standardowe
Taśma miernicza
Dłuta do drewna
Sprawdź, czy masz:
Panel (y) szklane
Ramki (znane również jako kanały)
Drzwi
Klamki)
Mocowania
Brodzik
Odpływ do brodzika
Piasek budowlany (przy montażu bez zestawu pionowego)
Cement (w przypadku montażu bez zestawu pionowego)
Klej PVA (przy montażu bez zestawu pionowego)
Prysznic i / lub zawór
Listwy uszczelniające do drzwi prysznicowych (jeśli dotyczy)
Uszczelniacz silikonowy

Czas na ukończenie:
1 dzień
Ile zazwyczaj pobiera handlowiec?

Montaż brodzika bez zestawu pionowego

znajdziesz nasze kamienne brodziki prysznicowe wykonane z wysokiej jakości materiałów zatwierdzonych przez  i zawierają rdzeń z żywicy kamiennej pokryty doskonałym materiałem akrylowym ABS odpornym na uderzenia i zarysowania , zapewniającym doskonałą trwałość. W naszej ofercie posiadamy również szeroką gamę brodzików akrylowych, które stanowią doskonałą opcję do łazienek i łazienek. Jeżeli mamy problem, to pomoże nam hydraulik Warszawa Bielany.

Poniższe instrukcje dotyczą montażu brodzika bez zestawu pionowego. Jeśli masz brodzik z żywicy kamiennej z zestawem pionowym, zapoznaj się z instrukcją na dole strony.

Oto jak zamontować brodzik
Krok 1

Umieść brodzik w miejscu, w którym chcesz, aby był ustawiony i obrysuj jego krawędzie ołówkiem na podłodze. Upewnij się, że zaznaczyłeś również położenie pułapki poniżej otworu na odpadki na tacy.

Krok 2

Wytnij dziurę w podłodze wyrzynarką na tyle dużą, aby pasowała do syfonu. Spłynie do rury odprowadzającej ścieki.

Krok 3

Wytnij właz w podłodze obok tacy. Będziesz tego potrzebował, aby uzyskać dostęp do przestrzeni pod tacą po jej zamocowaniu. Upewnij się, że możesz wygodnie wsunąć rękę do włazu i uzyskać dostęp do rury wylotowej i syfonu.

Praktyczna wskazówka: spraw, aby właz stał się elementem trwałym (na wypadek, gdybyś w przyszłości musiał mieć dostęp do pułapki), przykręcając drewniane listwy pod jego krawędziami. To naprawi wyciętą podłogę na miejscu po jej wymianie.

Krok 4

Przymocuj odpady do tacy zgodnie z dostarczoną instrukcją, upewniając się, że gumowe uszczelki są zamontowane po obu stronach otworu na odpady, co zapewnia całkowitą wodoszczelność.

Krok 5

Użyj rozcieńczonego roztworu PVA (jedna część wody na pięć części PVA) i rozprowadź go na obszarze, na którym spoczywa tacka, dając jej czas do wyschnięcia.

Krok 6

Wymieszaj trochę zaprawy do uzyskania twardej konsystencji w wiadrze (używając czterech części piasku budowlanego na jedną część cementu). Nałożyć cienką warstwę na obszar tacy (około 25 mm-30 mm głębokości). Specjalistą od montażu jest hydraulik Warszawa.

Krok 7

Umieść tackę na zaprawie i odstaw ją na miejsce. Sprawdź, czy jest wypoziomowany pod różnymi kątami, używając poziomicy. W razie potrzeby może być konieczne wyrównanie zaprawy, aby zapewnić równe wykończenie.

Krok 8

Wygładzić zaprawę wokół krawędzi blachy i pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny.

Krok 9

Podczas wysychania możesz sięgnąć do włazu i podłączyć pułapkę do kanalizacji i rury wylotowej ścieków. Upewnij się, że nie ma żadnych wycieków.

Krok 10

Uszczelnij krawędzie tacy za pomocą szczeliwa silikonowego i pistoletu do uszczelniania.

Krok 11

Załóż pokrywę na właz.

Teraz możesz przystąpić do montażu samej kabiny prysznicowej .

Półokrągły brodzik kamienny

Nasze brodziki kamienne są wykonane z żywicy kamiennej i zabezpieczone akrylem w celu zapewnienia trwałości

Wyposażenie brodzika z żywicy kamiennej w zestaw pionowy
Brodzik z żywicy kamiennej można łatwo zamontować, używając zestawu pionowego, który podtrzymuje brodzik nad poziomem podłogi. Obejrzyj ten film, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

Poniższe instrukcje dotyczą montażu brodzika z żywicy kamiennej z zestawem pionowym. Jeśli masz akrylowy brodzik lub po prostu nie chcesz używać zestawu pionowego, zapoznaj się z powyższymi instrukcjami.